Reklama

Niedziela Małopolska

„Panama w Krakowie” – duchowy telemost na ŚDM 2019

Droga Krzyżowa w łączności z młodzieżą świata i papieżem Franciszkiem, transmisje wydarzeń centralnych ŚDM i 24-godzinne czuwanie modlitewne składa się na program wydarzenia „Panama w Krakowie”, organizowanego z myślą o młodych, którzy nie wyjadą do Panamy na ŚDM. Odbędzie się ono 26-27 stycznia 2019 roku, czyli w czasie dwóch ostatnich spotkań papieża z młodymi.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W piątek, kiedy na ŚDM odprawiana będzie Droga Krzyżowa, młodzież archidiecezji krakowskiej jest zaproszona do przeżycia tego nabożeństwa na podstawie tekstów, które będą rozważane w Panamie. „Będą one odpowiednio wcześniej przygotowane i przetłumaczone” – zapewnia organizator wydarzenia ks. Marcin Rozmus.

„Ze względu na różnicę w czasie trudno będzie zrobić transmisję Drogi Krzyżowej z Panamy, dlatego zachęcamy do łączności duchowej. Zbudujemy w ten sposób modlitewną sieć w różnych miejscach archidiecezji” – dodaje. Drogę Krzyżową można odprawić indywidualnie, w parafii czy w czasie zimowych rekolekcji dla młodych, które będą się odbywać w tym czasie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na sobotę i niedzielę młodzież jest zaproszona do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Pod wspólnym hasłem „24 h z Panamą” odbędzie się czuwanie modlitewne w łączności z młodzieżą świata, przeżywającą na bulwarze Cinta Costera sobotnie czuwanie i niedzielną Mszę Posłania z papieżem Franciszkiem. Te wydarzenia będą transmitowane w Krakowie, by umożliwić polskiej młodzieży udział w ŚDM. Krakowskie spotkanie rozpocznie się w sobotę o 20.00.

Noc uwielbienia poprowadzi Chór Solnego Uwielbienia z Wieliczki. Poza tym zaplanowano dla młodych krakowian nabożeństwa, modlitwy, konferencje i spotkania w grupach. W tym czasie, przez 24 godziny, trwać będzie nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie zabraknie wspólnej Eucharystii i możliwości skorzystania ze spowiedzi czy rozmowy z kapłanem. 24 godziny czuwania i uwielbienia zakończy wieczór z Wodzirejami z Krakowa.

Dzięki ekipie medialnej krakowska grupa wyjeżdżająca do Panamy będzie mogła się kontaktować ze swoimi kolegami czuwającymi w Krakowie, by tę łączność wyrazić jeszcze mocniej.

Symbolem tej jedności jest także tzw. pakiet krakowski, który pielgrzymi zabiorą ze sobą do Panamy. „Taki pakiet otrzymają również uczestnicy "24 h z Panamą", bo i oni są pielgrzymami Światowych Dni Młodzieży. W pakiecie znajdą się plecak, koszulka, bandanka i inne gadżety” – mówi ks. Rozmus.

Reklama

W sobotę na stronie mlodzi.diecezja.pl ruszy formularz rejestracyjny na wydarzenie. Zgłaszać się mogą zarówno osoby indywidualne, jak i grupy. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę prawnego opiekuna oraz wyznaczoną osobę, która w czasie wydarzenia będzie sprawować nad nią opiekę. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 50 zł. Cena obejmuje pakiety Panamskie dla każdego z uczestników oraz wyżywienie – kolację, śniadanie, obiad. Organizatorzy proszą o zabranie śpiworów i karimat.

Organizatorami „Panamy w Krakowie” są Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Rada Młodzieży oraz Archidiecezja Krakowska.

Z Krakowa na Światowe Dni Młodzieży do Panamy wybiera się prawie 600 osób. Główne wydarzenia ŚDM 2019 potrwają od 22 do 27 stycznia pod hasłem: "Oto Ja, służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!" (Łk 1,38). Zgodnie z tradycją spotkań młodych, w Panamie uczestnicy z całego świata gromadzą się wspólnie podczas pięciu głównych uroczystości: Mszy św. na otwarcie, ceremonii powitania papieża, Drogi Krzyżowej, czuwania z Ojcem Świętym i niedzielnej Mszy św. Posłania wieńczącej spotkanie.

Podziel się:

Oceń:

0 0
2018-11-06 08:46

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Panama w szkole, parafii i „Niedzieli”

Archiwum parafii

Światowe Dni Młodzieży w Panamie jednoczą nie tylko młodych, którzy pojechali na spotkanie z papieżem Franciszkiem, lecz także tych, którzy w swoich środowiskach pragną radować się wiarę, zjednoczyć się w wielkiej wspólnocie młodych wraz z Ojcem Świętym, aby powiedzieć Bogu: Tak!

Więcej ...

Dziś Wielki Czwartek – początek Triduum Paschalnego

Pio Si/pl.fotolia.com

Od Wielkiego Czwartku Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Wielki Czwartek liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa służebnego.

Więcej ...

Abp Galbas: mnie nieraz trudno jest wierzyć w Boga

2024-03-29 07:59
Bp Adrian Galbas

flickr.com/episkopatnews

Bp Adrian Galbas

Mnie nieraz trudno jest wierzyć w Boga. Wiara bywa ciężka i męcząca, ale gdy słyszę o czyjejś śmierci, wówczas właśnie wiara jest pociechą - powiedział PAP metropolita katowicki abp Adrian Galbas.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Przerażające dane: 1937 osób między 15. a 17. rokiem...

Wiadomości

Przerażające dane: 1937 osób między 15. a 17. rokiem...

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Wiara

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Dziś Wielki Czwartek – początek Triduum Paschalnego

Kościół

Dziś Wielki Czwartek – początek Triduum Paschalnego

Triduum Paschalne - trzy najważniejsze dni w roku

Triduum Paschalne - trzy najważniejsze dni w roku

Bratanek Józefa Ulmy o wujku: miał głęboką wiarę,...

Kościół

Bratanek Józefa Ulmy o wujku: miał głęboką wiarę,...

Jak przeżywać Wielki Tydzień?

Wiara

Jak przeżywać Wielki Tydzień?

Abp Galbas: Mówienie, że diecezja sosnowiecka jest...

Kościół

Abp Galbas: Mówienie, że diecezja sosnowiecka jest...

Świadectwo Abby Johnson: to, że zobaczyłam aborcję na...

Wiara

Świadectwo Abby Johnson: to, że zobaczyłam aborcję na...

Komisja Liturgiczna: apel do kapłanów o wygłaszanie...

Kościół

Komisja Liturgiczna: apel do kapłanów o wygłaszanie...