Reklama

Niedziela Legnicka

Odpust z relikwiami

Bartosz Bigaj

W legnickiej parafii pw. Św. Rodziny, obchodzona 31 grudnia Uroczystość Świętej Rodziny, była nie tylko dniem parafialnego odpustu, ale także dniem wprowadzenia do świątyni relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wniosła je rodzina, reprezentująca mieszkańców parafii. Obecności relikwii, towarzyszyła też prezentacja Ikony poświęconej bł. Rodzinie. Dokonało się to wszystko, podczas sumy odpustowej, której przewodniczył ks. Przemysław Superson, proboszcz parafii w Rzeszotarach. Wszystkich przybyłych parafian i gości, powitał proboszcz parafii ks. Bronisław Kryłowski.


Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Do źródła

Homilię wygłosił przewodniczący liturgii. Stwierdził że dziś, nie brakuje ludzi, którzy chcieliby zgromadzonych chociażby na tej Mszy św. ludzi, z Kościoła wyprowadzić. - A ja, chciałbym wziąć was za rękę i przyprowadzić, przyprowadzić do źródła, z którego możemy czerpać siły do dalszej wędrówki w tym świecie, pełnym zamętu czy zakłamania, świecie relatywnym, w którym ludzie mówią że każdy ma swoją prawdę, że wystarczy być dobrym człowiekiem aby być zbawionym. A przecież Pan Jezus powiedział że: kto uwierzy, a nie: kto będzie dobry, ten będzie zbawiony. (Mk 16). Tym źródłem jest wiara – mówił ks. Przemysław.


Abraham wzorem dla ojców

- Dzisiejsza liturgia, obok Świętej Rodziny, stawia nam jeszcze innych, którzy są pewną prawdą o tym świecie. Należy do nich rodzina: Abrahama, a także Błogosławieni których relikwie dziś uroczyście wprowadzamy - Ulmowie: Wiktoria, Józef i ich dzieci. Czytania pokazują nam wielką wiarę Abrahama, który toczy też walkę duchową, aby nie zwątpić w Boże obietnice. Bóg wezwał go do zaufania i wiary. Abraham, przez swoją postawę, jest wzorem dla wszystkich ojców, typem mężczyzny, który prowadzi swoją rodzinę do obietnic Bożych – mówił kaznodzieja.


Wzory dla rodzin

- Wiara, pozwala też zobaczyć w naszych rodzicach, przewodników naszej wiary i życia. Tak jak było to w życiu Abrahama i Sary, tak jak w rodzinie Błogosławionej Rodziny Ulmów, w której rodzice prowadzili swoje dzieci do wiary, do wiedzy i drugiego człowieka.

Reklama

Dziś, jesteśmy tu, bo wpatrujemy się w przykłady świętości: Świętej Rodziny z Nazaretu, rodziny ze starożytnego Izraela, czy też rodziny z Polski,a le patrzmy też na siebie i w swoich rodzinach szukajmy śladów świętości, których na pewno nie brakuje. Trzeba je tylko pielęgnować i odważnie pokazywać - apelował ks. Przemysław.


Uczczenie

Msza św. odpustowa, także w tej parafii była okazją do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich przez obecnych na niej małżonków.

Swoją radość z faktu, że po podjętych staraniach i 3 miesięcznym oczekiwaniu na decyzję i relikwie, wraził proboszcz parafii ks. Andrzej Kryłowski - Sprowadziliśmy relikwie Bł. Rodziny Ulmów, bo uważaliśmy że jest to bardzo potrzebne w obecnym czasie, kiedy prowadzona jest swoista walka z rodziną, Odtąd, od lutego, chcemy każdego 9 dnia miesiąca, odprawiać Mszę św., o trwałość związków małżeńskich, a także za małżeństwa w kryzysie – informuje ks. Kryłowski.

 

Zobacz zdjęcia: Odpust Św. Rodziny z relikwiami

Podziel się:

Oceń:

2024-01-01 14:05

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Papieski koncert u Świętej Rodziny

Stowarzyszenie JAX i Tygodnik „Niedziela zapraszają na koncert z okazji Roku Świętego Jana Pawła II.

Więcej ...

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła uzdrowiona

Magdalena Pijewska/Niedziela

Sierpień 1951 roku na Podlasiu był szczególnie upalny. Kobieta pracująca w polu co i raz prostowała grzbiet i ocierała pot z czoła. A tu jeszcze tyle do zrobienia! Jak tu ze wszystkim zdążyć? W domu troje małych dzieci, czekają na matkę, na obiad! Nagle chwyciła ją niemożliwa słabość, przed oczami zrobiło się ciemno. Upadła zemdlona. Obudziła się w szpitalu w Białymstoku. Lekarz miał posępną minę. „Gruźlica. Płuca jak sito. Kobieto! Dlaczegoś się wcześniej nie leczyła?! Tu już nie ma ratunku!” Młoda matka pogodzona z diagnozą poprosiła męża i swoją mamę, aby zawieźli ją na Jasną Górę. Jeśli taka wola Boża, trzeba się pożegnać z Jasnogórską Panią.

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 7.): Jednostka GROM

2024-05-06 20:55

Materiał prasowy

Co zrobić z trudnymi emocjami? Czy Apostołowie byli wolni od agresji? I co właściwie ma do tego Maryja? Zapraszamy na siódmy odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o roli Matki Bożej w stawaniu się opanowanym człowiekiem.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 6.): Nie uciekaj, mały!

Czy zauważam Boga wokół siebie?

Wiara

Czy zauważam Boga wokół siebie?

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Wiara

Pojechała pożegnać się z Matką Bożą... wróciła...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?