Reklama

Niedziela Małopolska

Łapanów

Organizatorzy zapraszają!

2022-11-17 22:53
Tak było w zeszłym roku...

Maria Fortuna- Sudor

Tak było w zeszłym roku...

    Już w najbliższą niedzielę odbędzie się Koncert Uwielbienia „ Lolek, co ma się stać i tak się stanie” poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

    Koncert zostanie poprzedzony I Sympozjum Wiara Nadzieja Rodzina. Jak napisała koordynator projektu Małgorzata Mikołajek: „Wśród młodych ludzi wyraźnie widać poczucie znudzenia, zniechęcenia wycofanie się z życia towarzyskiego, ograniczenie kontaktu z rówieśnikami, niską samoocenę. Wychodząc naprzeciw problemom organizujemy I Sympozjum Wiara Nadzieja Rodzina, aby podzielić się doświadczeniami i obserwacjami na temat warunków do nauki, samodzielności i brania odpowiedzialności za własny rozwój młodego pokolenia. Zapraszamy do dialogu o tym, jak zmiana modelu rodziny w dzisiejszym świecie wpłynęła na wychowanie, samoakceptację i kształtowanie postaw młodzieży. Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy pokolenie Św. Jana Pawła II ma zdany egzamin przekazywania Jego nauki i świadectwa wielkiej miłości...” Sympozjum rozpocznie się o godzinie 16:00 w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W panelu dyskusyjnym wezmą udział eksperci: psycholodzy, nauczyciele, księża i rodzice.

    Następnie w pobliskiej hali sportowej Koncert Uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 18. W pierwszej części wystąpią m.in. nauczyciele lokalnych szkół muzycznych: Katarzynę Nuzia, Martę Śliwa, Ireneusza Fołta, Tomasza Cudejko wraz z Oliwią Kurnik, Angeliką Wójtowicz oraz Tomaszem Ferencem. Jako wokaliści zaprezentują się Małgorzatę Szarek, trenerka wokalna „Szansy na Sukces”. Wystąpią również Marcin Jajkiewicz wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy.

    Druga część koncertu będzie poświęcona św. Janowi Pawłowi II. Wystąpią m.in.: Emilia Błasińska, Joanna Biernat, Katarzyna Kuchnik oraz Szymon Ciszek. Ponadto zespół wokalnego działającego w miejscowości Kierlikówka oraz przy DK w Łapanowie. Zespół tworzą: Zuzanna Dębosz, Kamila Dębosz, Paulina Piasecka, Marcelina Grabowska, Marcin Cempura, Julia Zając, Martyna Shwenk, Gabrysia Apostoluk, Magdalena Satoła. Nad całością aranżacji oraz prób czuwał Stefan Chyrc wraz zespołem instrumentalnym w składzie: Arkadiusz Pajorski, Artur Sałaja, Tomasz Kurnik. W końcowej części koncertu wystąpi młodzież szkół podstawowych i średnich z terenu Gminy Łapanów, wykona „Barkę” i autorską piosenkę „ Lecimy do nieba”.

    Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie ARS – Akademia, Rozwój Szansa, Centrum Kultury Gminy Łapanów oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Honorowy patronat sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski i Starosta Bocheński - Adam Korta. Redakcja NM objęła nad wydarzeniem patronat medialny.

Wybrane dla Ciebie

Brazylia: dzieci odmawiające różaniec przybyły do Aparecidy

2022-12-08 17:00

Karol Porwich/Niedziela

Do Narodowego Sanktuarium Maryjnego w Aparecidzie przybyła pierwsza pielgrzymka dzieci odmawiających różaniec. Temu wydarzeniu towarzyszyło hasło „Różaniec dzieci: Ewangelizować dzieci w Domu Matki”. Motto towarzyszące tej pielgrzymce przypominało słowa Jezusa „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie” (Mt 19,14).

Więcej ...

80 lat temu papież Pius XII poświęcił Rosję i świat Niepokalanemu Sercu Maryi

2022-12-08 07:44

Karol Porwich/Niedziela

Dzisiaj, w uroczystość 8 grudnia przypada 80. rocznica aktu dokonanego przez Piusa XII, w którym Kościół świadomie wypełnił prośbę Matki Bożej. Czyn papieża jest dla nas gwarancją, że przesłanie z Fatimy zostało skierowane przez samego Boga. Prośba Maryi jest skierowana także do każdego z nas – powiedział Family News Service dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w sanktuarium na Krzeptówkach ks. dr Krzysztof Czapla SAC, znawca przesłania z Fatimy, w 80. rocznicę uroczystego aktu poświęcenia Rosji i świata Niepokalanemu Sercu Maryi.

Więcej ...

Jasna Góra: Maryjo, pomóż nam ratować świat od przemocy – „Hołd z kwiatów” dla Niepokalanej

2022-12-08 20:04
Hołd kwiatów

Karol Porwich/Niedziela

Hołd kwiatów

- Maryjo, gdy za naszą granicą toczy się brutalna wojna, pomóż nam ratować siebie i świat od wszelkiej przemocy - modlił się abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, na Jasnej Górze podczas „Hołdu z kwiatów” w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wzięły w nim udział setki częstochowian i pielgrzymów. To zwyczaj praktykowany na Jasnej Górze od 2009 r., kiedy to poświęcona została nowa figura Niepokalanej na placu przed Szczytem.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

80 lat temu papież Pius XII poświęcił Rosję i świat...

Kościół

80 lat temu papież Pius XII poświęcił Rosję i świat...

O co, jako małe dziecko, Joseph Ratzinger prosił Pana...

Wiara

O co, jako małe dziecko, Joseph Ratzinger prosił Pana...

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Kościół

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...