Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków- Łagiewniki

Cztery rady

2024-04-07 21:47

Biuro Prasowe AK

    - Wiara w Boga, odczytywanie woli Bożej, bycie świadkiem i wierność Bogu – to cztery rady, aby nie zwątpić w Boże miłosierdzie, na które wskazał bp Janusz Mastalski w czasie Mszy św. odprawianej o północy w Bazylice Bożego Miłosierdzia, która rozpoczęła nocne czuwanie w Łagiewnikach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na początku Mszy św. kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. Zbigniew Bielas zwrócił uwagę, że w tym roku modlitwie w Święto Miłosierdzia w Łagiewnikach towarzyszą relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów.

W czasie homilii bp Janusz Mastalski wskazał cztery rady, aby nie zwątpić w Boże miłosierdzie. Pierwsza to wierzyć w Boga. W tym kontekście biskup przywołał przykład rodziny Ulmów, która „do końca nie zwątpiła, mimo iż za wiarę straciła życie”. Podkreślił, że wierzyć, to znaczy nie mieć wątpliwości co do Bożej wszechmocy, Bożego przebaczenia i Bożej dobroci.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po drugie należy dostrzegać Boga w życiu, czyli odczytywać wolę Bożą – odpowiadać sobie na pytanie: „czego Panie ode mnie oczekujesz?”; likwidować bunt, który sprawia, że przeocza się znaki Boże; nie pytać „dlaczego?” ale „jak?”.

Reklama

Biskup odwołując się do Dziejów Apostolskich zachęcał do bycia świadkiem i odpowiedzialności za drugiego człowieka, czyli dostrzegania zła zagrażającego bliźniemu; pokazywania mu, że warto być katolikiem i do modlitwy za niego. – Módlmy się za tych, którzy pobłądzili, którzy odeszli, którzy plują na Kościół, na wiarę, na nas – mówił bp Janusz Mastalski.

Jako czwartą radę wskazał wierność Bogu zawsze, niezależnie od tego, co się wydarzy w życiu. Zauważył, że trwanie przy Bogu realizuje się przez modlitwę za kapłanów – zarówno tych pobożnych, jak i tych, którzy pobłądzili; przez świadomość, że wszyscy jesteśmy Kościołem i w tym sensie powinniśmy wziąć za niego odpowiedzialność; przez gorliwość i troskę o sakramenty.

– Niech każdy siebie zawierzy. Niech każdy powie Bogu: przepraszam i daj łaskę, abym był wewnętrznie piękniejszy – mówił biskup. – Panie wzmocnij nas, bo jesteśmy z Tobą, jesteśmy dla Ciebie, jesteśmy w Tobie – zakończył odwołując się do fragmentu „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

Tegoroczne Święto Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium przebiega pod hasłem: „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. – Te słowa są naszym pokornym wołaniem do Boga bogatego w miłosierdzie o opiekę i ratunek dla współczesnego świata i dla każdego z nas – mówił ks. Zbigniew Bielas.

Podziel się:

Oceń:

+2 0

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

2024-05-02 20:31

Mat.prasowy

To jest wręcz szalone że współczucie i empatia mogą zmienić świat szybciej niż konflikty i przemoc. Każdego dnia doświadczamy sytuacji, które testują naszą wrażliwość - naszą miłość do siebie samego do bliźnich i oczywiście do Boga.

Więcej ...

Św. Florian - patron strażaków

Karol Porwich/Niedziela

Św. Florianie, miej ten dom w obronie, niechaj płomieniem od ognia nie chłonie! - modlili się niegdyś mieszkańcy Krakowa, których św. Florian jest patronem. W 1700. rocznicę Jego męczeńskiej śmierci, właśnie z Krakowa katedra diecezji warszawsko-praskiej otrzyma relikwie swojego Patrona. Kim był ten Święty, którego za patrona obrali także strażacy, a od którego imienia zapożyczyło swą nazwę ponad 40 miejscowości w Polsce?

Więcej ...

Łódzcy proboszczowie spotkali się z Ojcem Świętym Franciszkiem

2024-05-04 16:00

ks. Wiesław Kamiński

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Wiara

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Św. Florian, żołnierz, męczennik

Święci i błogosławieni

Św. Florian, żołnierz, męczennik

Wytrwajcie w miłości mojej!

Wiara

Wytrwajcie w miłości mojej!

Kim był św. Florian?

Kim był św. Florian?

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...