Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Ks. Jakub Oczkowicz
Droga Krzyzowa ulicmami Rzeszowa
Pierwsza Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa odbyła się w 1996 r. Głównymi pomysłodawcami byli rzeszowscy kombatanci z Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, którzy chcieli upamiętnić ofiary komunizmu. Krzyż niesiony podczas ulicznej Drogi Krzyżowej nawiązuje do historii lat osiemdziesiątych XX wieku. Został wykonany w 1981 r. przez Józefa Czopika z inicjatywy Zofii Flig, członkini Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Obwodowym Urzędzie Pocztowym i Telekomunikacyjnym w Rzeszowie jako wotum dziękczynne za podpisanie Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich. Krzyż na co dzień jest przechowywany w kościele farnym w Rzeszowie.
Bądź na bieżąco!
Pomóż w rozwoju naszego portalu
ks. Łukasz Romańczuk
Pątnicy pod krzyżem misyjnym w Głębowicach składają przyniesione krzyże.
W Wielkim Poście na trasy w całej Polsce wyruszą uczestnicy kolejnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Podczas ponad 40-kilometrowej wędrówki wierni będą w milczeniu rozważać mękę i śmierć Chrystusa słuchając za pośrednictwem aplikacji mobilnej specjalnych rozważań.
Diecezja Bielsko-Żywiecka
Wielu ludzi, takich jak Tom Monaghan, założyciel sieci pizzerii Domino's, odnajduje swoją Górę Tabor w niespodziewanych momentach życia. Jego historia udowadnia, że „nie to, kim byłeś, ale to, kim możesz się stać, liczy się najbardziej”.
PAP/Viktor Kovalchuk
Stolica Apostolska potwierdziła dziś, że w ubiegły piątek 14 marca, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbył rozmowę telefoniczną z kard. Pietro Parolinem, watykańskim sekretarzem stanu.
Reklama
Wiara
Wiara
Wiadomości
Kościół
Wiadomości
Europa
Kościół
Wiara
Niedziela Wrocławska