Reklama

Wiara

4. niedziela Wielkiego Postu, rok C

Rozważania na niedzielę: Osoby niedocenione

Mat.prasowy

Są osoby, często niedocenione, które pozostają w cieniu, ale odgrywają kluczową rolę w historii naszego życia i duchowej przemiany.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Opowiem historię Ludwika Solskiego, który w krótkiej, symbolicznej scenie na scenie teatralnej pokazał, że nawet najdrobniejsza rola może stać się kultowa. Następnie pochylimy się nad Ewangelią o synu marnotrawnym, by dostrzec niezwykłe znaczenie sług, którzy swoją codzienną troską zmienili bieg czyjegoś życia.

Usłyszysz także przejmujące historie nawróceń wybitnych osób takich jak Malcolm Muggeridge, który przez przypadkowe spotkanie z Matką Teresą odnalazł sens życia i nawrócił się do Boga. Poznasz wzruszającą przemianę Władysława Reymonta, który na pielgrzymce na Jasną Górę odkrył prawdziwą głębię ludzkiego serca, oraz poruszającą spowiedź Aleksandra Zawadzkiego, komunistycznego działacza, którego przemiana dokonała się dzięki pokornej interwencji kapłana.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zapraszam Cię, byś odkrył jak Bóg posługuje się nami w momentach, których nawet nie jesteśmy świadomi. Może właśnie Ty jesteś tym sługą, który odmieni czyjeś życie?

Spis:

00:00 - Zaskakująca kultowa scena w historii polskiego teatru

00:43 - Niedocenione osoby z ewangelii

02:41 - Cud bohaterki z ostatniego planu - Malcolm Muggeridge

06:38 - Tata potrzebuje spowiedzi

08:30 - O. Prokop Leszczyński

10:43 - Aleksander Zawadzki i jego nawrócenie

Kącik kulinarny: diecezjabielsko.pl

Jeśli jesteś zainteresowana - zainteresowany zegarem to zerknij tutaj: diecezjabielsko.pl/wspieram-dobry-projekt-szklanka

Podziel się:

Oceń:

2025-03-28 07:57

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wielkość w małości, a moc w słabości

Agata Kowalska

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 17-19.

Więcej ...

Podróże, mecz tenisowy – o czym dziennikarze rozmawiali z Papieżem

2025-05-12 15:52

Vatican Media

Po przemówieniu do przedstawicieli mediów z całego świata w Auli Pawła VI Papież postanowił osobiście pozdrowić niektóre grupy dziennikarzy. W prezencie otrzymał szalik z peruwiańskich Andów i relikwię papieża Lucianiego, a jedna z osób zaproponowała mu mecz tenisowy. „O ile nie będzie Sinnera” – zażartował Papież, odnosząc się do czołowego włoskiego tenisisty

Więcej ...

Abp Gänswein: Leon XIV będzie budował mosty

2025-05-12 21:04
abp Georg Gänswein

Włodzimierz Rędzioch

abp Georg Gänswein

„Leon XIV będzie budował mosty, tak jak jego poprzednik, ale uczyni to w innym kontekście i w innym stylu niż Franciszek” - powiedział w wywiadzie dla dziennika „Corriere della Sera” były sekretarz osobisty Benedykta XVI, a obecnie nuncjusz apostolski na Litwie, Łotwie i w Estonii, arcybiskup Georg Gänswein.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Papież ponownie otworzył apartament w Pałacu Apostolskim

Leon XIV

Papież ponownie otworzył apartament w Pałacu Apostolskim

Leon XIV potwierdza: przygotowujemy podróż do Turcji

Leon XIV

Leon XIV potwierdza: przygotowujemy podróż do Turcji

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Ojciec Pio ze wschodu. Św. Leopold Mandić

Święci i błogosławieni

Ojciec Pio ze wschodu. Św. Leopold Mandić

Kim jest nowy PAPIEŻ?

Leon XIV

Kim jest nowy PAPIEŻ?

Siedmiu braci z zakonu kapucynów zginęło w wypadku

Wiadomości

Siedmiu braci z zakonu kapucynów zginęło w wypadku

PILNE! Habemus papam! MAMY PAPIEŻA!

Kościół

PILNE! Habemus papam! MAMY PAPIEŻA!

NA ŻYWO: Rozpoczęcie konklawe - transmisja z Watykanu

Kościół

NA ŻYWO: Rozpoczęcie konklawe - transmisja z Watykanu

Watykan: pierwsze plany nowego papieża

Leon XIV

Watykan: pierwsze plany nowego papieża