Reklama

Niedziela Częstochowska

Spotkanie Mary Wagner z mieszkańcami Częstochowy

Spotkanie z Mary Wagner w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie

Bożena Sztajner

Spotkanie z Mary Wagner w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ramach pobytu w Częstochowie 10 października Mary Wagner - działaczka ruchu pro-life z Kanady spotkała się również z mieszkańcami miasta w Auli św. Jana Pawła II Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

W spotkaniu wzięło udział blisko 400 osób m. in. przedstawiciele świata polityki na czele z europosłanką z PiS Jadwigą Wiśniewską, która wspierała działania Mary Wagner i była zaangażowana w jej uwolnienie z kanadyjskiego więzienia, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń prorodzinnych, pro-life, ruchów i stowarzyszeń katolickich, przedstawiciele kultury, instytucji społecznych, katecheci, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego z archidiecezji częstochowskiej i diecezji sosnowieckiej, wychowawcy i profesorowie Wyższego Seminarium Duchownego na czele z ks. dr. Andrzejem Przybylskim - rektorem seminarium, osoby życia konsekrowanego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Mary Wagner, opowiadając historię swojego zaangażowania w obronę życia dzieci nienarodzonych, podkreśliła znaczenie „imperatywu ewangelicznego o obronie tych najmniejszych” i dodała, że „jest on postawą działania w obronie ludzkiego życia”.

Podkreślając znaczenie wiary w zaangażowaniu w obronie dzieci nienarodzonych i przeciwstawianiu się aborcji Mary Wagner zwróciła się z apelem do polskich kobiet o „zakorzenienie się w Bogu, pogłębienie wiary i ufności”. - Nie wolno bać się, by wyjść na ulice z Ewangelią życia - zaapelowała Mary Wagner.

Działaczka ruchu pro-life zaapelowała również o to, by także w Polsce „być czujnym na wszelkie zmiany w prawie, które prowadzą do zabijania dzieci nienarodzonych i uderzają w świętość ludzkiego życia”.

Na pytanie, jakie znaczenie ma dla niej pobyt w Częstochowie i na Jasnej Górze, Mary Wagner wspomniała o nawiedzeniu przez ikonę Matki Bożej Częstochowskiej więzienia, w którym przebywała. - Maryja odwiedziła mnie w wiezieniu, dlatego nie mogłam nie przybyć osobiście na Jasną Górę - powiedziała Mary Wagner.

Reklama

- Ludzie myślą, że Kanada jest krajem wolności, a to w Kanadzie są więźniowie sumienia - podkreśliła europoseł Jadwiga Wiśniewska i podziękowała Mary Wagner za „niezłomną postawę”.

Do południa Mary Wagner była gościem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

Jeszcze dzisiaj wieczorem Mary Wagner weźmie udział w Apelu Jasnogórskim.

Mary Wagner to aktywna działaczka ruchu pro-life w Kanadzie, która za modlitwę i rozmowy z kobietami przed ośrodkami aborcyjnymi, była więziona ponad 2 lata. Została oskarżona o naruszanie „stref ochronnych” wokół szpitali Toronto, gdzie dokonuje się aborcji na życzenie. Przebywała w areszcie od 15 sierpnia 2012 r. do czerwca br., gdy usłyszała wyrok. Na poczet zasądzonej kary zaliczono jej okres przebywania w areszcie.

Podziel się:

Oceń:

2014-10-10 20:26

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Więzienie za bycie pro-life

Niedziela legnicka 44/2014, str. 4-5

Dorota Niedźwiecka

Drobnej budowy, wyważona, ale i otwarta na innych. Taki jawi się obraz Mary Wagner, Kanadyjki, która za przekonywanie kobiet, by nie poddawały się aborcji, trafiła na 22 tygodnie do więzienia. W czasie swojego pobytu w Polsce, 9 października gościła także na Dolnym Śląsku, we Wrocławiu, gdzie udało się nam z nią porozmawiać

Więcej ...

Matka niewidomych i widzących

AFSK

„Myślę, że m. Czacka na pewno mogłaby być patronką osób z problemami wzroku, doświadczonych dramatem cierpienia, ale być może także wszystkich, którzy mają problemy z zobaczeniem tego, co najważniejsze, poszukujących prawdy, poszukujących Boga, tych, których dusza potrzebuje światła, chociaż oczy widzą” – powiedziała tygodnikowi Echo Katolickie s. Alberta Chorążyczewska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, współautorka Positio w procesie beatyfikacyjnym m. Elżbiety Róży Czackiej

Więcej ...

Papież Franciszek zatwierdził kult Gwidona z Montpellier, założyciela Zakonu Ducha Świętego

2024-05-19 10:38

Grzegorz Gałązka

Specjalny list apostolski “Fide incensus” (“Zapalony wiarą”) wydany został dzisiaj z osobistej inicjatywy („motu proprio”) papieża. Na mocy listu apostolskiego Gwidon z Montpellier został wpisany do katalogu błogosławionych, a jego wspomnienie liturgiczne będzie obchodzone 7 lutego jako obowiązkowe w Zgromadzeniu i wspólnotach inspirowanych jego charyzmatem.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Kościół

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele

Kiedy żyjemy według Ducha Świętego, Bóg jest...

Wiara

Kiedy żyjemy według Ducha Świętego, Bóg jest...

#PodcastUmajony (odcinek 19.): Strzelaj. Nie spudłujesz

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 19.): Strzelaj. Nie spudłujesz

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Hiobowe wieści dla katechetów

Wiadomości

Hiobowe wieści dla katechetów

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj