Reklama

Niedziela w Warszawie

Interaktywna pomoc dla męża i żony

Aplikacja ma pomagać małżonkom w lepszej komunikacji

Archiwum organizatorów

Aplikacja ma pomagać małżonkom w lepszej komunikacji

Ma pomagać małżonkom w komunikacji i przeżywaniu kryzysów. Mobilna aplikacja jest odpowiedzią na rozpadające się rodziny.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Twórcami projektu „Randka małżeńska”, składającego się z aplikacji na telefon i 45-minutowego multimedialnego warsztatu są Marta i Artur Kołaczkowie z Domowego Kościoła diecezji warszawsko-praskiej wraz z ich duszpasterzem ks. Markiem Kruszewskim.

– Chcemy zachęcić małżonków do pierwszego zauroczenia się sobą. Zapraszamy do tego, aby przyjrzeć się miłości oszlifowanej w codzienności – mówi Niedzieli Artur Kołaczek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Rozmowa kluczem do sukcesu

Statystycznie rozpada się co trzecie małżeństwo. Kryzysy zaczynają się często od braku rozmowy między mężem i żoną.

– Ciągle gdzieś biegniemy, tymczasem powinniśmy zadbać o naszą małżeńską relację. Praca, kredyt czy obowiązki domowe nie mogą stać się ważniejsze niż budowanie sakramentalnego związku na właściwej hierarchii wartości – dodaje nasz rozmówca.

Organizatorzy „Randki małżeńskiej” zapraszają żony i mężów do rozmów o tym, co najczęściej jest powodem awantur i różnicy zdań. – Wspólnie postaramy się znaleźć sposób na to, by kłótnie – te małe (o bałagan, chodzenie po domu w butach, stertę naczyń w zlewie) i te duże (nałogi, problemy finansowe, wychowanie dzieci, brak wierności) – kończyły się zawsze słowami „przepraszam” i „wybaczam” – podkreślają i dodają, że „wielu znajomych, sąsiadów, członków dalszej rodziny, którzy w swoim małżeństwie, o przyczynach kłopotów czy nawet o radościach nie umieją rozmawiać, a co dopiero próbować stawiać konstruktywnie im czoło”.

Widzieć, osądzić, działać

Aplikacja ma mobilizować do zatrzymania się przez 5 dni na kilkanaście minut, najpierw przez każdego z małżonków, a potem wspólnie przez męża i żonę. – Każdy dzień składa się z trzech etapów według klucza: widzieć, osądzić, działać – tłumaczy pomysłodawca multimedialnego projektu.

Organizatorzy „Randki małżeńskiej” zapraszają żony i mężów do rozmów o tym, co najczęściej jest powodem awantur i różnicy zdań.

Podziel się cytatem

W mobilnym narzędziu małżonkowie mogą liczyć m.in. na pomoc ekspertów, w tym znanego autora publikacji o tematyce rodzinnej Jacka Pulikowskiego.

Reklama

Po etapie pracy nad sobą zaplanowana jest „Randka małżeńska”, animowana przez znajdującą się w aplikacji audycję radiową. Podejmuje ona wcześniej przepracowane treści dotyczące m.in. rodzinnych priorytetów, wychowania dzieci czy finansów.

– Miłość w małżeństwie nie może umrzeć z głodu. Trzeba ją codziennie karmić. Jeśli nie będziemy starali się o dobrą komunikację ze swoim małżonkiem, miłość powoli będzie wygasać. W budowaniu trwałej relacji z mężem czy żoną ważne jest wykonywane każdego dnia małych gestów – mówi Artur Kołaczek.

Aplikacja adresowana jest do wszystkich małżeństw. Cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko rodzin z Polski, ale także z zagranicy. Choć dostępna jest dopiero od miesiąca, pobrało już ją ponad tysiąc osób. Jej integralną częścią jest multimedialny warsztat, który dostępny jest również na stronie www.randkamalzenska.pl.

Do udziału w projekcie zachęca ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński. W duszpasterskim liście napisał, że program „pomaga w rozwoju relacji pomiędzy małżonkami – zwłaszcza w czasie, gdy zmagają się z różnymi trudnościami i kryzysami – ukazując prawdziwe piękno małżeństwa i rodziny według zamysłu Bożego”.

Podziel się:

Oceń:

2021-01-05 11:50

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Lepsze, bo polskie

adobe.stock.pl

Promowanie polskich produktów nie jest łatwe – tym bardziej że nie zawsze wiadomo, co jest polskim produktem.

Więcej ...

Włochy: 18 i 19 maja kard. Dziwisz odwiedzi diecezję Asti

2024-05-07 13:17

Karol Porwich

W sobotę 18 maja kard. Stanisław Dziwisz, emerytowany arcybiskup krakowski i były sekretarz osobisty św. Jana Pawła II, będzie w Isola d'Asti z okazji 30. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w diecezji Asti i Isola d'Asti - poinformowała ta leżąca w Piemoncie diecezja północnowłoska.

Więcej ...

W weekend papież na Światowym Spotkaniu nt. Ludzkiego Braterstwa

2024-05-07 19:16

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek weźmie udział w Światowym Spotkaniu nt. Ludzkiego Braterstwa. Odbędzie się ono w Rzymie i Watykanie w dniach 10-11 maja z udziałem m.in. 30 laureatów Nagrody Nobla. Jednym z jego celów jest „przywrócenie braterstwa jako zasady działania społecznego w przestrzeni publicznej”. „Im bardziej świat pogrąża się w ciemności, tym bardziej ludzkość szuka światła” - taką metaforą wyjaśnia sens spotkania o. Enzo Fortunato, dyrektor ds. komunikacji bazyliki watykańskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Matura: bunt i jego konsekwencje lub relacja z drugim...

Wiadomości

Matura: bunt i jego konsekwencje lub relacja z drugim...

#PodcastUmajony (odcinek 7.): Jednostka GROM

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 7.): Jednostka GROM

Jezu, ufam Twemu miłosierdziu. Jezu, ufam Tobie!

Wiara

Jezu, ufam Twemu miłosierdziu. Jezu, ufam Tobie!

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...