Reklama

Niedziela Świdnicka

Żonkilowe „Pola Nadziei”

Siostry liczą na pozyskanie środków na wybudowanie nowego szybu windowego i zakup dźwigu

ks. Mirosław Benedyk

Siostry liczą na pozyskanie środków na wybudowanie nowego szybu windowego i zakup dźwigu

Pod oknami dzierżoniowskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego każdy mógł 16 października zasadzić swojego żonkila.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnoświatową i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz osób ciężko chorych objętych opieką hospicyjną, którą zapoczątkowała w 1997 r. brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care. Ideą tego programu jest uwrażliwianie społeczeństwa na los osób terminalnie chorych oraz pozyskiwanie funduszy na utrzymywanie hospicjów.

Szczytny cel

Od wielu lat w tej akcji uczestniczą różne instytucje medyczne zajmujące się osobami starszymi, które wymagają całodobowej opieki medycznej i pielęgnacyjnej. W tym roku, po raz pierwszy, przeprowadzono tego typu akcję w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Dzierżoniowie prowadzonym przez Siostry Elżbietanki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Włączamy się w to przedsięwzięcie charytatywne mając nadzieję, że żonkilowe „Pola nadziei” rozkwitną w sercach naszych przyjaciół i otworzą je na potrzeby osób, które przebywają w naszym domu i spędzają tu swoje najbardziej dojrzałe lata, potrzebując naszego wsparcia i pomocy – powiedziała Niedzieli Świdnickiej s. Oktawia Dorota Wolska – dyrektorka ZOL. – Celem tegorocznej akcji jest pozyskanie środków na wybudowanie nowego szybu windowego i zakup dźwigu. W obecnej sytuacji w budynku funkcjonuje jedna winda, która nie spełnia potrzeb, jakie są wymagane. Nowa inwestycja rozwiąże wiele niedogodności i problemów logistycznych oraz komunikacyjnych, z którymi mierzą się nasi pensjonariusze i personel – wyjaśniła nam elżbietanka.

To dopiero początek

Symbolem akcji jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat. – Żonkile kojarzą się z wiosną i nadzieją. Kolor żółty jest kolorem ciepłym, słonecznym, który daje radość i entuzjazm. Dlatego też liczymy na wsparcie rodzin naszych pacjentów oraz osób, które uczestniczyły w tegorocznym festynie – dodała siostra dyrektor.

W sadzeniu żonkili udział wzięli zaproszeni goście oraz uczestnicy charytatywnego festynu. Pierwszą cebulkę zasadziła s. Oktawia, zaraz po niej miejscowy kapelan chorych – ks. Damian Mroczkowski, a następnie pozostali ludzie wielkiego serca.

Reklama

Akcja „Pola nadziei” składa się z dwóch etapów: jesiennego i wiosennego. – Dzisiaj inaugurujemy projekt, tworząc po raz pierwszy pole, na którym sadzimy żonkile –powiedziała siostra dyrektor, dodając, że wiosną kwiaty będą licytowane przez wolontariuszy w czasie zbiórki datków dla placówki.

Kilka dni po festynie cebulkę żonkila zasadził również bp Marek Mendyk, który odwiedził siostry w ramach wspomnienia św. Łukasza, patrona służby zdrowia.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2021-10-26 12:19

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pomnażanie przez dzielenie

Żonkile znów zakwitną

MR

Żonkile znów zakwitną

Po raz 15. ruszyła na Podbeskidziu akcja „Pola Nadziei”. Jej inauguracja odbyła się 22 października w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej.

Więcej ...

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

2024-05-01 12:21

Bożena Sztajner/Niedziela

Ojciec Święty mianował księdza prałata Krzysztofa Józefa Nykiela, Regensa Penitencjarii Apostolskiej, biskupem tytularnym Velia - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Więcej ...

Jasna Góra: „Perły od królów, złoto od rycerzy” - królewskie atrybuty Patronki Polski

2024-05-02 09:59

Karol Porwich/Niedziela

„Perły od królów, złoto od rycerzy”, tysiące brylantów i innych kamieni szlachetnych, a nawet meteoryty znalezione w różnych częściach świata czy ślubne obrączki, w tym ta wyrzucona z transportu do Auschwitz, to od wieków darami wyrażany hołd, Tej, która w naszej Ojczyźnie sławiona jest jako Królowa Polski i Polaków. Już w XV w. Jan Długosz nazwał Matkę Chrystusa czczoną w jasnogórskim obrazie cudami słynącym „najdostojniejszą Królową świata i naszą”. Wizerunek Jasnogórskiej Bogurodzicy od początku powstania częstochowskiego klasztoru uznany za niezwykły, otoczony został powszechnym kultem przez wiernych, ale i przez polskich królów. Wyrazem tego były także korony i niezwykłe szaty nakładane na obraz.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst

Wiara

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst