Pobiegli, by uczcić papieża Polaka

Niedziela legnicka 25/2022, str. III

Bieg zgromadził liczne grono uczestników

Monika Poręba-Zadrożna

Sportowa rywalizacja powróciła na ulice miasta, po dwóch latach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa.

W Lubinie 29 maja odbył się VII Bieg Papieski. Na początku do sportowej rywalizacji na bieżni przy hali Regionalnego Centrum Sportowego (RCS), zgłosiło się około 400 przedszkolaków, potem tyle samo uczniów szkół podstawowych. O godz. 18.18, w godzinie wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, na starcie biegu głównego stanęło ok. 1000 zawodników z całego Dolnego Śląska. Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji do wspólnej modlitwy o bezpieczne dotarcie do mety zaprosił ks. Mariusz Jeżewicz, salezjanin. Każdy zawodnik dystans 5 km przebiegł ubrany w koszulkę z wizerunkiem Jana Pawła II. Pierwszy na mecie zameldował się Kamil Makoś. Ten zawodowy żołnierz z Bolesławca, po raz trzeci został zwycięzcą tego biegu. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Anna Ficner, policjantka ze Złotoryi. Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem papieża św. Jana Pawła II. Były też specjalne nagrody m.in. dla najmłodszego i najstarszego zawodnika i dla najliczniejszej rodziny.

Bieg Papieski w Lubinie organizowany jest dla upamiętnienia kanonizacji Ojca Świetego, która odbyła się 27 kwietnia 2014 r.

2022-06-14 11:18

Zielona Góra. Wojewódzki Bieg Papieski OHP w intencji pokoju na Ukrainie

ks. Rafał Witkowski

Punkt 12:00 w sobotę 15 października 2022 r. w przeddzień XXII Dnia Papieskiego rozpoczął się Wojewódzki Bieg Papieski OHP w intencji pokoju na Ukrainie.