Niedziela na Podbeskidziu

Jawiszowice najlepsze

Lektorzy z Jawiszowic świętują zwycięstwo

Ks. Marcin Pomper sztab Bosko Cup

Z jakiej parafii pochodzi drużyna, która zwyciężyła w finałach turnieju Bosko Cup?

W 15. halowych finałach zagrało 10 drużyn lektorów młodszych i 8 drużyn ministrantów. Zespoły wyłoniono w 4 okręgach: bielskim, cieszyńskim, kęckim i żywieckim. W kategorii lektor młodszy grały drużyny z Pogórza, Radziechów, Bielska-Białej Obszarów, Istebnej i Pietrzykowic, Żabnicy, Rzyk, Bielska-Białej Straconki, Jaworza i Jawiszowic osiedla. W kategorii ministrant reprezentację wystawiły parafie w Istebnej, Jaworzu, Rzykach i Strumieniu, Jawiszowicach osiedlu, Szczyrku, Pietrzykowicach i Cięcinie. – Jestem wdzięczny Bogu za dar tylu drużyn – 50 zespołów zagrało w eliminacjach, które wyłoniły nam 18 finalistów. To przełożyło się na wspaniały czas wspólnej sportowej rywalizacji i chrześcijańskiej radości dzięki Bożej łasce i Opatrzności – powiedział inicjator turnieju ks. Marcin Pomper.

W finałach pierwsze miejsce w obu kategoriach pierwszy raz w historii turnieju wywalczyły drużyny z parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze przy wsparciu swojego trenera Pawła Sojki i opiekuna Służby Liturgicznej ks. Michała Styły. W kategorii lektor młodszy II miejsce zajął zespół z parafii św. Jakuba w Rzykach, III – MB Fatimskiej z Bielska-Białej Obszarów, IV – NSPJ z Pietrzykowic. Najlepszym bramkarzem został Patryk Dętkoś, zawodnikiem – Krzysztof Raczek, a królem strzelców – Szymon Kubiczek (6 goli); wszyscy trzej z Jawiszowic. Najlepszą piątką turnieju zostali: Antoni Beer (Rzyki), Kacper Gacek (Pietrzykowice), Dominik Łyszczarz (B-B Obszary), Patryk Dętkoś i Krzysztof Raczek z Jawiszowic. W kategorii ministrant II miejsce zajęła drużyna z parafii św. Barbary w Strumieniu, III – św. Jakuba w Rzykach, IV – NSPJ w Pietrzykowicach. Najlepszym bramkarzem został Igor Kwaśniak z Jawiszowic, zawodnikiem – Franciszek Beer z Rzyk, a królem strzelców – Ksawery Giza z Jawiszowic – zdobywca 4 bramek. Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Persette. Zwycięska drużyna będzie reprezentować diecezję w finałach Mistrzostw Polski pod koniec czerwca.

W liturgiczne wspomnienie patrona turnieju przedstawiciele organizatorów udali się z relikwiami św. Jana Bosko do zwycięskiej parafii, gdzie odprawiono dziękczynną Eucharystię.

2023-02-14 13:48

Piłkarscy mistrzowie diecezji

Drużyny w oczekiwaniu na rozgrywki.

Piotr Górecki

Po emocjonujących rozgrywkach piłkarskie mistrzostwo diecezji zdobyli lektorzy młodsi z Pogórza i ministranci z Jawiszowic.

XI Majówka w Ogrodach Klasztornych

2024-05-14 16:58
Dwórki św. Jadwigi - jej gród co roku przyciąga dzieci i dorosłych.

Magdalena Lewandowska

Zapraszamy serdecznie na wyjątkową majówkę w ogrodach klasztoru Sióstr Boromeuszek w Trzebnicy.

Turniej ATP w Rzymie - Hurkacz awansował do ćwierćfinału

2024-05-14 19:33

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Rozstawiony z numerem siódmym Hubert Hurkacz wygrał z Argentyńczykiem Sebastianem Baezem (nr 17) 5:7, 7:6 (7-4), 6:4 w 1/8 finału tenisowego turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Polak zanotował aż siedemnaście asów serwisowych.