Reklama

Porady

Nasze rady

Jak chronić sprzęt na wyjeździe

Co zrobić, gdy nasz telefon zostanie zalany lub uszkodzony?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wakacje w pełni, a podczas siedzenia na leżaku czy ręczniku, gry mobilne, podglądanie znajomych na Facebooku, surfowanie po internecie mogą urozmaicić nam czas. Smartfon, tablet, mobilna konsola czy słuchawki bezprzewodowe – te urządzenia na plaży lub przy hotelowym basenie mogą ulec uszkodzeniu. Jak skutecznie zabezpieczyć nasz sprzęt? Oto kilka praktycznych porad.

Etui na telefon na plażę jest wyposażone w smycz, którą możesz zawiesić na szyi lub nadgarstku. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na pełen komfort. Specjalne zaślepki i uszczelki zapobiegają zabrudzeniu i zalaniu telefonu wodą, a ponadto jest łatwe w użyciu i pozwala w pełni korzystać z ekranu dotykowego smartfona, nawet można w nim robić zdjęcia pod wodą.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przed piaskiem i wodą elektronikę doskonale chronią wodoodporne torby, saszetki i armbandy, które z łatwością zmieszczą nie tylko telefon, ale również portfel, klucze czy inne wartościowe rzeczy. Armbandy pozwalają na umieszczenie smartfona na ramieniu. Sprawdzą się więc podczas spacerów na plaży czy wzdłuż jeziora. Saszetki tzw. nerki możesz zamocować na pasie lub przewiesić przez ramię. Pomieszczą więcej niż armband, np. butelkę z wodą, słuchawki bezprzewodowe, smartwatch czy portfel.

Reklama

Gdy smarfton miał, niestety, kontakt z wodą, należy go wyłączyć, zdjąć z niego etui, osuszyć najlepiej przy pomocy chłonnych ręczników papierowych. Warto wyciągnąć z urządzenia karty SIM i pamięci, wszelkie zaślepki, szufladki, i jeśli to możliwe – baterię, a następnie telefon odłożyć w suche i przewiewne miejsce.

Otoczeni gadżetami elektronicznymi na plaży musimy uważać na piasek, który może dostać się np. pod obudowę telefonu i porysować ekran. Dlatego mocno przylegające do urządzenia etui na telefon oraz hartowane szkło to minimum tego, jak należy dbać o telefony komórkowe nowej generacji. Poszukując odpowiedniego pokrowca, należy zwrócić uwagę na kilka przydatnych cech: zakryte przyciski, delikatnie zachodzące na front smartfona krawędzie czy mniejsze wycięcia na porty. Dobrym rozwiązaniem jest także etui z osłoną na aparat lub dwustronne. Ekran telefonu lub apartu przed zarysowaniem przez drobiny piasku idealnie zabezpieczy hartowane szkło. Porysowaną folię łatwiej wymienić niewielkim kosztem niż zarysowany wyświetlacz.

Gdy smartfon wpadł do piasku, najlepiej delikatnie „popukać” urządzenie, starając się wytrząsnąć piasek. Następnie należy je przedmuchać, a po powrocie do domu warto zrobić to jeszcze raz za pomocą sprężonego powietrza lub wyczyścić telefon pędzelkiem z miękkim włosiem.

Bezpośrednie działanie promieni słonecznych może przegrzewać nasze urządzenia, co spowoduje ich uszkodzenie. Aby tego uniknąć, staraj się przechowywać urządzenia w cieniu. Jeśli jesteś na plaży, schowaj je do torby lub pod parasolem. Wybieraj etui z materiałów, które odbijają promienie UV. Możesz także zaopatrzyć się w specjalne folie ochronne na ekrany, które redukują odblaski i nagrzewanie. Aby ułatwić pracę układu odpowiadającego za chłodzenie telefonu, warto wyjąć go z etui i maksymalnie zmniejszyć poziom jasności ekranu.

Podziel się:

Oceń:

2024-07-30 13:56

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jezus uzdrowił go z alkoholizmu

Archiwum Artura Balceraka

Płakałem trzy dni i byłem pewny, że więcej się już nie napiję – opowiada Artur Balcerak.

Więcej ...

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Red.

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej niezbędnika katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

Więcej ...

Prezydent o misji Uznańskiego-Wiśniewskiego: przełom w dziejach polskiej nauki i wyraz odwagi

2025-07-15 14:25
Prezydent Andrzej Duda

Karol Porwich/Niedziela

Prezydent Andrzej Duda

Zakończona sukcesem misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego to nie tylko przełom w dziejach polskiej nauki, to wyraz odwagi i ducha, który od pokoleń kształtuje nasze narodowe dążenia - podkreślił we wtorek prezydent Andrzej Duda. „Polska dziękuje za Pańską odwagę” - dodał.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Siedlce/Komunikat: Diecezja wyraża ubolewania z powodu...

Kościół

Siedlce/Komunikat: Diecezja wyraża ubolewania z powodu...

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Wiara

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Będę bardziej wdzięczny Bogu za wszystkie otrzymane...

Wiara

Będę bardziej wdzięczny Bogu za wszystkie otrzymane...

Święty Bonawentura – teolog dziejów

Wiara

Święty Bonawentura – teolog dziejów

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Wiara

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Watykan podjął decyzję ws. domniemanych objawień blisko...

Kościół

Watykan podjął decyzję ws. domniemanych objawień blisko...

Kościół odmawia katolickiego pochówku tylko tym,...

Kościół

Kościół odmawia katolickiego pochówku tylko tym,...

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Wiadomości

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...