Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Bp Pindel: Jezus odniósł ostateczne zwycięstwo nad każdym zniewoleniem

PB

Niecałe 4 miesiące przed lipcowymi Światowymi Dniami Młodzieży młodzi ludzie z Podbeskidzia uczestniczyli w diecezjalnych obchodach Niedzieli Palmowej w katedrze w Bielsku-Białej. Modlono się między innymi o światło Ducha Świętego w decyzjach podejmowanych przez młodych. Składka podczas Mszy przeznaczona zostanie na fundusz dla uczestników Światowych Dni Młodzieży zza wschodniej granicy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży rozpoczęły się kolorową procesją z palmami, która przeszła z kościoła pw. Trójcy Świętej do bielskiej katedry. Oprócz młodzieży z różnych zakątków diecezji, z palmami w rękach szli w procesji ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel oraz biskup pomocniczy Piotr Greger, a także liczni kapłani i diakoni. Na czele grupy niesiono repliki znaków ŚDM – ikony i krzyża.

W homilii bp Pindel rozważając ewangeliczny opis Męki Pańskiej, zaznaczył, że Syn Boży udaje się do Jerozolimy, by wygrać najważniejszą bitwę dla wyzwolenia człowieka – by pokonać szatana.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Zwycięstwo Jezusa w Jerozolimie - symbolu historii zbawienia, oznacza zwycięstwo nad całym światem, nad każdym zniewoleniem człowieka, nad każdym obszarem panowania przez Złego - mówił biskup. – Wprawdzie ludzie nadal będą umierać, ale będzie głoszona Dobra Nowina, że każdy, kto uwierzy i przyjmie chrzest zostanie wyzwolony, stanie się dzieckiem Bożym. A jeżeli człowiek popełni grzech po chrzcie, to zwraca się do Zwycięzcy o przebaczenie, ażeby mieć nadzieję, że będzie żył na wieki, że będzie żył nadal, dając świadectwo wiary, dając świadectwo poprzez czyny miłości i miłosierdzia” – zaznaczył.

Podczas modlitwy wiernych młodzi ludzie modlili się m.in. za swych rówieśników na całym świecie, o światło Ducha Świętego w decyzjach przez nich podejmowanych.

Ks. Piotr Hoffmann, diecezjalny duszpasterz młodzieży wyjaśnił, że modlitewne spotkanie młodych w Niedzielę Palmową jest jednocześnie ostatnim etapem przygotowań przed ŚDM w Krakowie. „To czekanie jest coraz bliższe. Pozostaje niecałe 4 miesiące. Ta atmosfera wszystkim nam tutaj się dziś udziela. Nie zależy nam, był to kolejny event, lecz by było to spotkanie z Jezusem” – dodał.

Składka podczas Eucharystii w bielskiej katedrze przeznaczona została na fundusz dla młodzieży zza wschodniej granicy, który umożliwi im przyjazd do Polski i udział w spotkaniu z papieżem w 2016 roku. Projekt „Bilet dla Brata”, pomaga w dofinansowaniu udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie młodzieży z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Litwy, Mołdawii, Rosji, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Ukrainy i Uzbekistanu.

Reklama

Na koniec wolontariusze ŚDM odczytali specjalny list-telegram do papieża Franciszka, wyrażając z jak wielką radością już niedługo, wspólnie z młodzieżą z całego świata, spotkają się z Ojcem Świętym w Krakowie.

Światowy Dzień Młodzieży, przeżywany w Niedzielę Palmową w wymiarze diecezjalnym, zainicjował Jan Paweł II w 1986 r. Papież chciał, by w Niedzielę Palmową młodzież całego świata obchodziła swoje święto w diecezjach, w łączności ze swoimi biskupami. Jednocześnie co dwa-trzy lata obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży w wybranych miastach świata. W tym roku czternaste tego typu spotkanie odbędzie w Krakowie.

Podziel się:

Oceń:

2016-03-20 18:07

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: Bóg jest z nami w każdej ranie, w każdym lęku

Grzegorz Gałązka

Bóg jest z nami w każdej ranie, w każdym lęku: żadne zło, żaden grzech nie ma ostatniego słowa – mówił papież Franciszek podczas Mszy św., jaką odprawił w bazylice św. Piotra w Niedzielę Palmową.

Więcej ...

Abp Galbas: Seminarium nie jest wytwórnią pereł, ale ich przekazicielem

2024-06-25 17:32

Episkopat News

- Seminarium nie jest wytwórnią pereł, ale ich przekazicielem - powiedział abp Adrian Galbas w homilii podczas Mszy sprawowanej na zakończenie roku formacyjnego w Wyższym Śląskiem Seminarium Duchownym w Katowicach. Nawiązując do postawy niewierności Asyryjczyków opisanej w 2 Księdze Królewskiej odniósł ją do współczesności. - Niewierność nie popłaca. Nie dlatego, że Bóg każe, tylko dlatego, że człowiek z powodu niewierności, małej codziennej, na skutek regularnego odpuszczania sobie, staje się coraz bardziej niewrażliwy i coraz bardziej niewdzięczny - mówił abp Galbas.

Więcej ...

Mark Rutte został wybrany nowym sekretarzem generalnym NATO

2024-06-26 11:02
Mark Rutte (z prawej)

PAP/EPA/IRIS VAN DEN BROEK

Mark Rutte (z prawej)

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jak wygląda moja modlitwa?

Wiara

Jak wygląda moja modlitwa?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?