„To dobry kandydat na nowe czasy, jest lubiany przez studentów, zdaje sobie sprawę z misyjności Kościoła i z potrzeby nowej ewangelizacji we współczesnym świecie” – mówi KAI ks. Maciej Szczepaniak.
Rzecznik poznańskiej archidiecezji podkreśla, że ks. Stułkowski dał się poznać w kraju i za granicą jako charyzmatyczny duszpasterz, szukający wciąż nowych sposobów na dotarcie z przekazem Ewangelii do współczesnego człowieka.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Nowo mianowany rektor urodził się w 1961 r. w Rokietnicy k/Poznania. Jest kapłanem archidiecezji poznańskiej, święcenia przyjął w 1986 r. w katedrze poznańskiej z rąk abp. Jerzego Stroby.
Ks. Stułkowski jest absolwentem Arcybiskupiego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Poznaniu. Studia doktoranckie z zakresu teologii pastoralnej odbył na Uniwersytecie Wiedeńskim, a rozprawę doktorską napisał pod kierunkiem wybitnego teologa, ks. prof. Paula M. Zulehnera. Jest wykładowcą Wydziału Teologicznego UAM.
W latach 2006-2016 ks. Stułkowski był sekretarzem Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, gdzie współdziałał z abp. Gądeckim w przygotowywaniu programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce. Był współorganizatorem Krajowego Kongresu Parafialnych Rad Duszpasterskich.
Reklama
W archidiecezji poznańskiej pełnił liczne funkcje, m.in. diecezjalnego duszpasterza rodzin, zastępcy redaktora naczelnego „Katechety” i dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii. Jest opiekunem Akademickiego Koła Misjologicznego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, diecezjalnym dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych, kanonikiem gremialnym Kapituły Kolegiackiej w Poznaniu.
Ks. Stułkowski przynależy do Stowarzyszenia Teologów Pastoralnych strefy niemieckojęzycznej, Stowarzyszenia Pastoralistów Europy Środkowowschodniej, Konferencji Dyrektorów Wydziałów Duszpasterskich strefy niemieckojęzycznej i Polskiego Stowarzyszenia Pastoralistów.
Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu kształci kandydatów do kapłaństwa dla archidiecezji poznańskiej. Należy do najstarszych w Polsce. Zostało powołane do istnienia w 1564 r. przez bp. Adama Konarskiego, w rok po wydaniu przez Sobór Trydencki dekretu zobowiązującego do tworzenia seminariów diecezjalnych.