Reklama

Kultura

„Śląsk” zaprasza na Warsztaty Polskich Tańców Ludowych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Od 26 lipca do 3 sierpnia potrwają w siedzibie Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie Warsztaty Polskich Tańców Ludowych i Narodowych, odbywające się w ramach X edycji Letniej Szkoły Artystycznej. Weźmie w nich udział 48 uczestników, w tym 15 osób z zagranicy: USA, Kanady, Szwecji, Litwy, Ukrainy oraz Holandii. Kierownictwo artystyczne Warsztatów objął kierownik baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Jarosław Świątek.

Warsztaty Polskich Tańców Ludowych i Narodowych powstały z myślą o osobach, które chciałyby poznać polskie tańce regionalne i narodowe oraz rozwijać swoje umiejętności taneczne w tym kierunku. Pedagogami są znani regionaliści oraz specjaliści w swoich technikach tanecznych (więcej: http://lsa.zespolslask.eu/pedagodzy-ludowa/). Celem zajęć jest podniesienie poziomu umiejętności tanecznych zarówno członków grup folklorystycznych, jak i indywidualnych pasjonatów tańca ludowego. Pod okiem znakomitej kadry pedagogicznej tancerze nauczą się nie tylko nowych tańców regionalnych, ale także podstaw innych technik tańca oraz kompozycji widowiska scenicznego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Uczestnicy tegorocznych warsztatów mają od 9 do 55 lat, większość z nich to członkowie lub instruktorzy zespołów folklorystycznych. Goście z zagranicy to głównie tancerze amatorskich, polonijnych zespołów ludowych oraz ich instruktorzy, którzy w „Śląsku” chcą doskonalić swój warsztat taneczny. Podczas tegorocznej edycji będą mogli nauczyć się tańców wilamowskich, cieszyńskich i łowickich, w programie znalazły się także zajęcia z polskich tańców narodowych, tańca klasycznego oraz techniki wolnej i tańca ludowego. Dla wzbogacenia swoich umiejętności uczestnicy warsztatów będą mogli także poznać jedną z technik tańca współczesnego – broadway jazz.

Zajęcia zaplanowano w trzech grupach, w zależności od stopnia zaawansowania uczestników – od amatorów i osób, których staż taneczny jest krótszy niż 2 lata, przez grupę przeznaczoną dla tancerzy zespołów amatorskich i o stażu tanecznym krótszym niż 6 lat, po grupę absolwentów i uczniów szkół baletowych, tancerzy zawodowych, instruktorów tańca ludowego oraz tancerzy zespołów amatorskich o stażu tanecznym dłuższym niż 6 lat.

Warsztaty Polskich Tańców Ludowych i Narodowych zakończą się 2 sierpnia potańcówką z góralską kapelą Andrzeja Naglaka. Koordynatorem Letniej Szkoły Artystycznej jest Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej.

Podczas tegorocznych wakacji w ramach Letniej Szkoły Artystycznej w siedzibie Zespołu „Śląsk” odbędą się jeszcze: Warsztaty Muzyki Dawnej - Akademia Muzyczna Arkadia (8-15 sierpnia) adresowane do miłośników muzyki, których inspirują historyczne miejsca: klawesynistów, organistów, śpiewaków, osób grających na instrumentach smyczkowych (barokowych) lub zespołów oraz Warsztaty Tańców Towarzyskich Epoki Renesansu (8-15 sierpnia). Więcej informacji (sylwetki pedagogów, program) na stronie internetowej Letniej Szkoły Artystycznej HYPERLINK "http://www.lsa.zespolslask.eu" www.lsa.zespolslask.eu .

Podziel się:

Oceń:

2016-07-20 14:27

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

III Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia o Trofeum "Śląska"

Wojtek Korpusik

Już po raz trzeci Koszęcin gościł uczestników III Międzynarodowego Konkursu Tradycyjnego Powożenia o Trofeum „Śląska”. Patronat honorowy nad tegoroczną imprezą objęła Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc. Dzięki zabytkowym powozom, bryczkom i karetom 5 i 6 sierpnia siedziba Zespołu „Śląsk” przeniosła się w czasie na przełom XIX i XX wieku.

Więcej ...

Świadectwo: Najświętsze Serce Pana Jezusa, ratuj!

2025-07-08 07:36

Niedziela Ogólnopolska 28/2025, str. 68-69

Archiwum prywatne

Mąż Gabrieli poważnie zachorował. Lekarze nie dawali mu praktycznie żadnych szans na przeżycie. Kiedy sytuacja była po ludzku beznadziejna, wydarzył się cud.

Więcej ...

Wierzganie nogami

2025-07-16 14:21
Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Główna strategia polityczna potrzebna do zwycięstwa to umiejętność sięgnięcia po odpowiedni pisak i dobre rozrysowanie linii podziału. Pisak jest potrzebny, by linia była dla wszystkich widoczna i wyraźna – a ona z kolei pozwala zakreślić większe terytorium wokół miejsca, w którym stoi rysujący.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Wiara

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Siedlce/Komunikat: Diecezja wyraża ubolewania z powodu...

Kościół

Siedlce/Komunikat: Diecezja wyraża ubolewania z powodu...

Co tak naprawdę powiedzieli biskupi na Jasnej Górze?

Kościół

Co tak naprawdę powiedzieli biskupi na Jasnej Górze?

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Wiara

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół odmawia katolickiego pochówku tylko tym,...

Kościół

Kościół odmawia katolickiego pochówku tylko tym,...

Watykan podjął decyzję ws. domniemanych objawień blisko...

Kościół

Watykan podjął decyzję ws. domniemanych objawień blisko...

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Wiadomości

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...