Reklama

Polska

Krajowy Moderator Żywego Różańca: modlitwa różańcowa ratunkiem dla świata

Marian Florek/Niedziela

Ks. Jacek Gancarek, Krajowy Moderator Żywego Różańca, skierował wezwanie do członków tej wspólnoty, a także wszystkich odmawiających różaniec, o gorliwe trwanie na tej modlitwie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dobie pandemii koronowirusa ks. Jacek Gancarek wzywa wszystkich „ludzi różańca” do wielkiej i gorliwej modlitwy o łaskę nawrócenia dla ludzi i o Boże Miłosierdzie „dla nas i całego świata” oraz o ustanie epidemii.

Podziel się cytatem

Krajowy Moderator Żywego Różańca zwraca uwagę, że ze względu na ograniczenia dotyczące udziału w nabożeństwach niemożliwe są comiesięczne spotkania i wymianki tajemnic różańcowych. - Ale możemy i powinniśmy być wierni naszej codziennej modlitwie różańcowej – podkreśla ks. Gancarek. Krajowy Moderator zwraca się do moderatorów diecezjalnych, by na stronach diecezjalnych publikowali miesięczny konspekt spotkania Kół Różańcowych wraz ze słowem moderatora krajowego i papieskimi intencjami, a także aby materiały te dotarły do wszystkich członków Żywego Różańca w parafiach. - Łącząc się w codziennej modlitwie z różańcem w ręku chcemy uciekać się do naszej Matki i prosić o cud – apeluje ks. Gancarek.

Krajowy Moderator Żywego Różańca zauważa, że

minęło już ponad 100 lat, jak Matka Boża w Fatimie chciała uchronić ludzkość od tyrańskiej niewoli szatana wskazując Kościołowi i światu skuteczne lekarstwo i efektywne środki uniknięcia katastrofy.

Podziel się cytatem
Maryja w czasie swoich objawień między innymi przekazała od Boga dwa najważniejsze orędzia: pierwsze „Jeśli się nie nawrócicie, to wszyscy zginiecie” (por Łk 13,3) i drugie „Odmawiajcie różaniec”. - Można powiedzieć, że przyszłe losy świata i ludzkości Bóg uzależnił od dobrej woli człowieka, od tego jak wykorzysta daną mu przez Stwórcę wolność – zaznacza ks. Gancarek i przypomina słowa św. Jana Pawła II „Nie ruchliwe stolice są decydującymi ośrodkami historii świata i świętości; prawdziwymi ośrodkami historii świata są ciche miejsca modlitwy ludzi. Tam gdzie się modli, tam się decyduje. Nie tylko o naszym życiu po śmierci, ale także o wydarzeniach tego świata”.

Reklama

- My ludzie wiary wiemy doskonale, że jeżeli przyjdzie ocalenie i ustanie pandemia, to przyjdzie od Boga przez Maryję, oraz przez naszą wolę nawracania się i przez wierność codziennej modlitwie różańcowej. Trzeba nam zrobić wszystko co od nas zależy, by w myśl założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot, „uczynić różaniec modlitwą wszystkich”, gdyż od modlitwy różańcowej oczekujemy obfitej pomocy w obecnej epidemii i w rozszerzaniu Królestwa Chrystusowego – mówi ks. Jacek Gancarek. - Uciekając się do Matki, weź do ręki różaniec i nie bój się prosić Maryję o cud! – apeluje Moderator Krajowy Żywego Różańca.

Na ten wyjątkowy i trudny czas pasterskiego błogosławieństwa wszystkim modlącym się na różańcu udzielił delegat Episkopatu do spraw Żywego Różańca. - Na drodze wierności łasce Bożej - na wzór Maryi z serca błogosławię – napisał w uroczystość Zwiastowania Pańskiego abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Podziel się:

Oceń:

2020-03-26 20:37

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

„Różaniec do granic” został przedstawiony biskupom

Bożena Sztajner/Niedziela

Biskupi diecezjalni, obradujący dziś w Jasnogórskim Klasztorze, zapoznali się z kolejnym etapem przygotowań do realizacji inicjatywy „Różaniec do granic”, którą zaplanowano na 7 października tego roku.

Więcej ...

Prawo człowieka do uzewnętrzniania swojej religii

2024-05-16 15:04

Monika Książek/Niedziela

W związku z doniesieniami medialnymi, zgodnie z którymi Pan Rafał Trzaskowski Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zakazał urzędnikom eksponowania symboli religijnych związanych z określoną religią czy wyznaniem w przestrzeni, np. na ścianach, na biurkach, należy przypomnieć o podstawowym prawie każdego człowieka, które posiada dlatego, że jest człowiekiem, bez względu na to czy jest ochrzczony czy nie.

Więcej ...

L'Osservatore Romano - nowa forma na współczesne czasy

2024-05-17 12:56

Priorytety i wyzwania przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zwiedzanie Rzymu w dwa dni, synodalne spotkanie proboszczów, dziesiąta rocznica kanonizacji Jana Pawła II, a także kard. Gianfranco Ravasi o korzeniach Jubileuszu - to tylko niektóre z artykułów polskiej wersji językowej miesięcznika L'Osservatore Romano, która ukazała się w formie elektronicznej z nową szatą graficzną.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 17.):  Ale nudy!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 17.): Ale nudy!

Czy miłujesz Mnie?

Wiara

Czy miłujesz Mnie?

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Kościół

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Prawo człowieka do uzewnętrzniania swojej religii

Kościół

Prawo człowieka do uzewnętrzniania swojej religii

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Heleny...

Kościół

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Heleny...