Reklama

Niedziela Łódzka

Abp M. Mokrzycki przekazał relikwie św. Jana Pawła II parafii w Ruścu

Archiwum Parafii w Ruścu

1 lipca br. podczas Mszy św. odpustowej w związku ze świętem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, abp M. Mokrzycki – wieloletni sekretarz Papieża – św. Jana Pawła II, obecnie Metropolita Lwowski, przekazał parafii w Ruścu relikwie św. Jana Pawła II.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wybór parafii nie był przypadkowy. Proboszcz – ks. Jan Furgała posługiwał wiele lat duszpastersko w Archidiecezji Lwowskiej. Można powiedzieć, że to dar dziękczynienia Arcybiskupa Lwowa dla zaprzyjaźnionego proboszcza i parafian kościoła z Ruścu.

W homilii Arcybiskup, podzielił się z wiernymi swoim wieloletnim doświadczeniem pracy ze św. Janem Pawłem II. Skoncentrował się na znaczeniu modlitwy w życiu naszego Papieża. Ojciec św., kiedy rozmawiał z Bogiem, to był cały w zanurzony w modlitwie. Widywaliśmy go często na kolanach w swojej prywatnej kaplicy, kiedy przed Najświętszym Sakramentem powierzał Bogu spawy każdego człowieka, doświadczanego Kościoła oraz całego świata - wspominał sekretarz Jana Pawła II. Papież powierzał Bogu miejsca, gdzie trwały wojny i cierpieli ludzie. Jego świętość rodziła się na modlitwie – skonstatował Arcybiskup i wezwał wiernych do nieustannej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, którego relikwie znajdują się w parafii. To kolejna parafia w Archidiecezji Łódzkiej, do której zawędrowały relikwie naszego św. Jana Pawła II.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2020-07-06 20:42

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Gdy sakramentu udziela człowiek niegodny, to czy traci on swoją moc?

2025-04-05 20:57

Adobe Stock

Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. To wiemy, prawda? Jednak te 40 dni to również czas duchowej przemiany, pogłębienia swojej wiary, a może nawet… powrotu do jej podstaw? W kolejnym dniu naszego katechizmu odpowiedź na pytanie - czy jeśli sakramentu udziela człowiek niegodny, to traci on swoją moc?

Więcej ...

Franciszek i s. Francesca - nieoczekiwane spotkanie papieża z 94-letnią zakonnicą

2025-04-06 17:32
Widok pustej Bazyliki św. Piotra robi duże wrażenie

Włodzimierz Rędzioch

Widok pustej Bazyliki św. Piotra robi duże wrażenie

Siostra Francesca Battiloro przeżyła największą niespodziankę swojego życia w wieku 94 lat, z których 75 lat spędziła jako wizytka za klauzurą. „Poprosiłam Boga: 'Chcę spotkać się z papieżem'. I tylko z Nim! Nikt inny... Myślałam, że to niemożliwe, ale to Papież przyszedł się ze mną spotkać. Wygląda na to, że kiedy Go o coś proszę, Pan zawsze mi to daje...”. Podczas pielgrzymki z grupą z Neapolu, s. Francesca Battiloro, siostra klauzurowa modliła się dzisiaj w Bazylice św. Piotra, gdy nagle spotkała papieża.

Więcej ...

Przez krzyż do zmartwychwstania

2025-04-07 18:44

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

W najbliższy piątek – 11 kwietnia – ulicami warszawskiego Żoliborza przejdzie 25. Droga Krzyżowa Świata Pracy.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Wiadomości

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Chrystus jest Światłem, które oświetla całe nasze...

Wiara

Chrystus jest Światłem, które oświetla całe nasze...

Masowa likwidacja szkół wiejskich

Felietony

Masowa likwidacja szkół wiejskich

Krzyże ścięte metalowymi narzędziami

Kościół

Krzyże ścięte metalowymi narzędziami

Mocz w wodzie święconej: Ksiądz rozważa zamknięcie...

Kościół

Mocz w wodzie święconej: Ksiądz rozważa zamknięcie...

W wieku 47 lat zmarł nagle ksiądz z archidiecezji...

Kościół

W wieku 47 lat zmarł nagle ksiądz z archidiecezji...

Co się dzieje z nami, kiedy umieramy?

Kościół

Co się dzieje z nami, kiedy umieramy?

Archidiecezja Krakowska od kwietnia płaci miastu Kraków...

Kościół

Archidiecezja Krakowska od kwietnia płaci miastu Kraków...

Jezus mnie nie potępia, ale bardzo pragnie, abym się...

Wiara

Jezus mnie nie potępia, ale bardzo pragnie, abym się...