Reklama

Luzownanie obostrzeń - konferencja Ministra Zdrowia

facebook.com/MZGOVPL

Minister Zdrowia na dzisiejszej konferencji przedstawił plan luzowania obostrzeń związanych z pandemia koronawirusa.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Minister Niedzielski powiedział, że w porównaniu do innych krajów w Europie, takich jak Francja czy Włochy mamy stosunkowo liberalne obostrzenia.

Średnio liczba testów dziennie wynosi powyżej 50 tys. dziennie, przy czym liczba zachorowań oscyluje na poziomie 500-600 - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Od 6 do 25 czerwca rząd przywraca możliwość funkcjonowania - zamkniętych do tej pory - sal zabaw dla najmłodszych; będzie obowiązywał limit jednej osoby na 15 m2.

Podziel się cytatem
Przywracamy możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limtem 1 osoba na 15 m. kw

Podziel się cytatem
Od 6 czerwca zwiększamy limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób. Do tej pory ten limit wynosił 50 osób.

Podziel się cytatem

Szef resortu zdrowia podkreślił, że obecnie notowany jest bardzo niewielki wzrost liczby wykonywanych testów.

"Ta liczba testów wykonywanych jest średnio powyżej 50 tys., przy tym, kiedy ta liczba zachorowań oscyluje na poziomie 500-600 oznacza, że udaje nam się zachować dużą liczbę wykonywanych testów mimo małej skali w tej chwili liczby zakażeń" - powiedział Niedzielski.

Podkreślił, że maleje systematycznie liczba zleceń na testy z POZ, wystawianych w wyniku objawów zakażenia lub ryzyka kontaktu z osobą zakażoną.

"W tej chwili, tygodniowo, jest to liczba zleceń rzędu 27 tys., a w trakcie apogeum pandemii tygodniowo mieliśmy tę liczbę blisko 10 razy większą, bo takie rekordowe liczby zleceń z POZ wynosiły ponad 280 tys." - dodał Niedzielski.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2021-06-02 09:44

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Konferencja "Chrześcijaństwo a ekonomia"

Konferencja międzynarodowa w 1050. rocznicę Chrztu Polski i rocznice ogłoszenia encyklik św. Jana Pawła II Centesimus annus (1991) i Laborem exercens (1981)

Więcej ...

W czwartek weszło w życie rozporządzenie w sprawie zakazu fotografowania

2025-04-17 07:10
Zdjęcie ilustracyjne

Adobe Stock

Zdjęcie ilustracyjne

Od czwartku obowiązuje rozporządzenie szefa MON w sprawie zakazu fotografowania obiektów wojskowych i infrastruktury krytycznej bez zezwolenia. Nowe przepisy umożliwiają służbom interwencję i nakładanie kar – grzywny lub aresztu – za fotografowanie lub nagrywanie takich miejsc.

Więcej ...

Msza Święta Krzyżma w Przemyślu

2025-04-17 14:59
Poświęceniu oleju krzyżma

kl. Krzysztof Zawada

Poświęceniu oleju krzyżma

W Wielki Czwartek, 17 kwietnia 2025 r., tradycyjnie przed południem w Bazylice Archikatedralnej sprawowana była Msza Święta Krzyżma, której przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. Podczas Eucharystii zostały poświęcone oleje służące do sprawowania świętych namaszczeń: krzyżmo i olej chorych, a księża wobec swojego biskupa diecezjalnego odnowili przyrzeczenia kapłańskie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Odpusty Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy

Kościół

Odpusty Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy

Czym jest krzyżmo i jak powstaje? Dowiedz się!

Kościół

Czym jest krzyżmo i jak powstaje? Dowiedz się!

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

Wiadomości

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

G. Braun chciał zatrzymać ginekolog, która dokonała...

Wiadomości

G. Braun chciał zatrzymać ginekolog, która dokonała...

Wielka Brytania: ks. Glas uznany za winnego, diecezja...

Kościół

Wielka Brytania: ks. Glas uznany za winnego, diecezja...

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Niedziela Wrocławska

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Zakaz fotografowania wchodzi w życie. Za złamanie...

Wiadomości

Zakaz fotografowania wchodzi w życie. Za złamanie...

Watykan wydał nowy dekret. Chodzi o dyscyplinę intencji...

Kościół

Watykan wydał nowy dekret. Chodzi o dyscyplinę intencji...

Wiara

"Różowe zakonnice" - nieprzerwana modlitwa, która...