Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie w odpowiedzi na zarzuty skierowane w stronę św. Jana Pawła II, które pojawiły się w przestrzeni publicznej, apeluje, by 2 kwietnia w geście duchowej solidarności z papieżem umieścić w oknie jego wizerunek i w godzinę jego śmierci o 21.37 zapalić świecę.
Akcja pod patronatem Niedzieli przebiega pod hasłem: „Solidarni z Janem Pawłem II”.
Głównie drogą internetową rozprowadzany jest plakat zachęcający do udziału w akcji.
Apel w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
BP KEP, aw / Warszawa / KAI
Bożena Sztajner/Niedziela
„Nie możemy przejść obojętnie wobec wydarzeń sprzed 70 lat, które ukazały głębię miłości do Ojczyzny naszych Rodaków, zdolność do poświęcenia w obronie jej niepodległości i niezależności, męstwo i heroizm mieszkańców Warszawy” – podkreśla biskup polowy Józef Guzdek.
Nie miała wykształcenia. Nie miała znajomości. Co oczywiste, nie miała smartfona, zasięgów w mediach społecznościowych czy po prostu platformy, dzięki której przebiłaby się ze swoim przekazem. A jednak. To właśnie jej - Helenie Kowalskiej, prostej dziewczynie z ziemi łęczyckiej, późniejszej siostrze Faustynie, Jezus powierzył jedną z najważniejszych misji XX wieku. Misję Bożego Miłosierdzia.
Skoro Bóg wszystko wie i wszystko może, dlaczego nie przeszkadza złu?
2025-04-11 20:30
Oprac. na podst. "Youcat polski. Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych" oraz "Katechizmu Kościoła Katolickiego"
Adobe Stock
Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. To wiemy, prawda? Jednak te 40 dni to również czas duchowej przemiany, pogłębienia swojej wiary, a może nawet… powrotu do jej podstaw? W kolejnym dniu naszego katechizmu odpowiedź na pytanie – dlaczego Bóg nie przeszkadza złu, skoro wie i może wszystko?