Turniej WTA w Warszawie - Świątek awansowała do ćwierćfinału

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Warszawie

PAP/Szymon Pulcyn

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA na kortach twardych w Warszawie. W czwartek liderka rankingu tenisistek wygrała z Amerykanką Claire Liu 6:2, 6:2. Spotkanie trwało godzinę i 37 minut.

Świątek z Liu grała już po raz czwarty w karierze i trzeci w tym roku. W dwóch poprzednich meczach Amerykanka wygrała łącznie pięć gemów i spotkanie w Warszawie nie różniło się od nich zbytnio.

Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego bardzo szybko przejęła kontrolę. Od stanu 1:1 wygrała cztery gemy z rzędu, a kilka minut później zamknęła pierwszego seta.

W drugim emocji było równie mało. Rozpędzona Polka wygrywała kolejne gemy i zrobiło się 4:0. 78. w światowym rankingu Liu w tym momencie zaczęła grać nieco lepiej. Zmniejszyła stratę do 2:4, ale na więcej Świątek jej nie pozwoliła.

W trzeciej rundzie rywalką będzie Linda Noskova. Rozstawiona z numerem ósmym 18-letnia Czeszka pokonała Słowaczkę Viktorię Hruncakovą 6:3, 6:3.

Ich piątkowy ćwierćfinał zaplanowano na godzinę 17.30.

Świątek jest jedyną Polką, która w Warszawie przebrnęła pierwszą rundę singla. Wcześniej odpadły Maja Chwalińska i Weronika Ewald.

Druga z rzędu edycja zawodów WTA w Warszawie rozgrywana jest na kortach twardych Legia Tenis&Golf przy ul. Myśliwieckiej 4A. W czwartek największą niespodzianką było odpadnięcie Czeszki Karoliny Muchovej.

Grająca z "dwójką" finalistka ostatniego French Open przegrała ze 174. na liście WTA Słowaczką Rebeccą Sramkovą 5:7, 6:3, 5:7. Muchova w trzecim secie prowadziła już 5:1 i zmarnowała cztery piłki meczowe.

pl.wikipedia.org

Liderka rankingu WTA Iga Świątek oraz Hiszpan Rafael Nadal zostali uznani mistrzami świata 2022 roku przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF). Nagrody odbiorą na tradycyjnej Gali ITF, która odbędzie się w londyńskim Victoria and Albert Museum 8 lipca 2023 roku.