PŚ w skokach: szóste miejsce polskiej drużyny w Zakopanem, triumf Austriaków

PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki zajęli szóste miejsce w drużynowym konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrali Austriacy, drudzy byli Słoweńcy, a trzecie miejsce zajęli Niemcy. Był to przedostatni element PolSKI Turnieju.

Austriacy, w składzie: Stefan Kraft, Jan Hoerl, Manuel Fettner i Michael Hayboeck, zdobyli łącznie 1146,6 pkt.

Wygrali z przewagą 51,1 pkt nad Słoweńcami i 83,8 nad Niemcami. Na czwartym miejscu uplasowali się Japończycy - 1053 pkt, a na piątym Norwegowie - 1051,6 pkt.

Biało-czerwoni zajmowali piąte miejsce po pierwszej serii, ale ostatecznie spadli na szóste. Uzbierali w sumie 1037,5 pkt.(PAP)

mg/ pp/

2024-01-20 18:46

Już wkrótce Via Pacis – 3. Półmaraton międzyreligijny

Josiah Mackenzie / Foter.com / CC BY

Biegacze z różnych krajów świata spotkają się 22 września w Rzymie na odbywającym się już po raz trzeci międzynarodowym półmaratonie „Via Pacis”. Organizatorem tego wydarzenia jest miasto Rzym i Papieska Rada Kultury oraz utworzony na początku roku watykański klub sportowy „Athletica Vaticana".

Haiti: zamordowano troje świeckich misjonarzy

2024-05-27 16:30

hollyfotolia

Małżeństwo młodych Amerykanów, którzy pomagali w sierocińcu na Haiti oraz dyrektor lokalnej chrześcijańskiej organizacji pozarządowej Missions in Haiti zostali zamordowani przez członków uzbrojonych band, którzy od miesięcy przejęli kontrolę nad tą karaibską wyspą. By postawić tamę przemocy i przywrócić bezpieczeństwo w kraju na Haiti dotrze wkrótce międzynarodowy kontyngent stabilizacyjny dowodzony przez Kenijczyków.

Fatima: piłkarze FC Porto podziękowali w sanktuarium za zdobycie Pucharu Portugalii

2024-05-27 12:52

Graziako

Piłkarze FC Porto podziękowali Bogu w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie za zdobyty w niedzielnym finale na podlizbońskim stadionie Jamor Puchar Portugalii. Wśród zawodników, którzy dotarli do tego miejsca kultu maryjnego są reprezentanci portugalskiej kadry narodowej: Francisco Conceição, Pepe oraz Diogo Costa.

Mamy niedościgniony wzór doskonałości w Jezusie...

Bratanica św. Pawła VI: choć był refleksyjny, ciągle...