Reklama

Niedziela w Warszawie

Rekolekcje Filmowe Teatru EXIT

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Dobre Miejsce na warszawskich Bielanach przygotowało wyjątkową propozycję dla wszystkich miłośników kina – to trzydniowe rekolekcje filmowe z udziałem Teatru EXIT i bp. Michała Janochy, które rozpoczną się już jutro.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Początkiem każdego rekolekcyjnego dnia będzie Eucharystii w kościele pokamedulskim (ul. Dewajtis 3) o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczył będzie bp Michał Janocha.

Następnie pokazy filmów i spotkania z aktorami rozpoczną się o godz. 19.15 w Dobrym Miejscu, w Auli im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Dewajtis 3 wejście B.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół – „KLIKA” jest organizacją, która na różne sposoby aktywizuje osoby z niepełnosprawnościami. Jednym z nich jest powstały w listopadzie 2016 roku Teatr EXIT. Jest to przestrzeń w której spotykają się dwa światy – osoby niepełnosprawne, cierpiące na rozmaite choroby fizyczne i umysłowe oraz artyści o uznanym dorobku. Te pozornie odległe światy łączy wspólna pasja – teatr i muzyka - mówi Maciej Sikorski, założyciel i reżyser Teatru Exit.

W ciągu trzech kolejnych dni będzie można zobaczyć filmy:

Reklama

3 marca – „Hiob”. To krótka adaptacja najtrudniejszej księgi Starego Testamentu. W tytułową rolę wciela się cierpiący na wielokończynowe porażenie mózgowe Tomasz Balon, obok niego zobaczymy innych niepełnosprawnych aktorów teatru. Bezpośrednio po filmie aktorzy Teatru EXIT zaprezentują się wykonując poezję i piosenki z repertuaru teatru. Usłyszymy też ich prawdziwe historie życia, mocno korespondujące z biblijnym tekstem. To okazja by zadać sobie pytanie - po co to cierpienie?! W rozmowie weźmie udział bp Michał Janocha i twórcy filmu.

4 marca – „Tobiasz”. Film w reżyserii Macieja Sikorskiego. Czarno - biały obraz, przesycony symbolami, jest dobrym tworzywem, by zastanowić się nad tym, czy my jeszcze rozumiemy sztukę, która nie jest dosłowna, czy wierzymy w to, że symbol może nam sam się objaśnić w procesie obcowania z nim? Będzie to okazja do zastanowienia się nad tematem świętości rodziny, przyjrzenia się sposobom uzdrawiania relacji. Po filmie rozmowa z udziałem bp. Michała Janochy przeplatana wierszami i piosenkami.

Reklama

5 marca - "Droga Eliasza". Będzie to film o przedziwnej ekspedycji, która wyruszyła na koniec świata, do Nattavara - doliny mroku. Niezwykli aktorzy stają się przewodnikami w krainie mroku, w którym pogrążył się świat i jeśli chce z niego wyjść, musi ruszyć tą samą drogą, którą przeszedł tytułowy bohater filmu. Przewodnikami są osoby po ludzku bezradne - niewidome, z niepełnosprawnością intelektualną czy cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe. „Droga Eliasza” to film – mapa. Mapa ludzkich pytań o sens cierpienia i światło na ścieżkach, po których możemy razem odnaleźć szczęście. Symbolem tego światła jest zorza polarna, która wychodzi naprzeciw bohaterów filmu w najczarniejszej chwili podróży. W warstwie kompozycyjnej „Droga Eliasza” przypomina „Prostą historię” Davida Lyncha. Ważną rolę odgrywa w nim zarówno poruszająca muzyka autorstwa Adama Szewczyka, jak i portrety surowych lapońskich pejzaży. Dzięki nim, w trakcie tej niezwykłej przygody, widzowie będą mieli szansę podnieść głowę i rozejrzeć się, by w mroku życia dojrzeć światło i piękno ukryte w codziennych widokach za oknem.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3zzHzsK6E

Link do strony teatru: http://teatrexit.pl/

Wstęp wolny - dobrowolna ofiara dla Teatru EXIT.

Podziel się:

Oceń:

+4 0
2024-03-02 14:57

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Francuskie utwory w Lasku Bielańskim

2025-03-23 10:48

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

W słoneczną wiosenną niedzielę warto wybrać się na spacer do Lasku Bielańskiego i posłuchać utalentowanego wirtuoza organów, którego koncert odbędzie się dziś w „Dobrym Miejscu”.

Więcej ...

Papież apeluje o rozwijanie ochrony małoletnich i bezbronnych w Kościele

2025-03-25 10:29
Papież Franciszek

Vatican Media

Papież Franciszek

O rozwój ochrony i zapobiegania wykorzystywaniu małoletnich w Kościele zaapelował Ojciec Święty w przesłaniu skierowanym do uczestników Zgromadzenia Plenarnego Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich. Franciszek przygotował swe przesłanie jeszcze podczas pobytu w Klinice Gemelli.

Więcej ...

Intronizacja relikwii św. Joanny Beretty Molli i św. Antoniego Padewskiego w Jakubowie

2025-03-26 09:56
Patronem Roku Jubileuszowego w parafii będzie św. Antoni z Padwy

Karolina Krasowska

Patronem Roku Jubileuszowego w parafii będzie św. Antoni z Padwy

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca w sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie bp Paweł Socha dokonał intronizacji relikwii św. Joanny Beretty Molli i św. Antoniego Padewskiego.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Papież powołał kontrowersyjną profesor teologii z...

Franciszek

Papież powołał kontrowersyjną profesor teologii z...

Tu wyspowiadasz się nawet po północy. Wkrótce...

Kościół

Tu wyspowiadasz się nawet po północy. Wkrótce...

Paulin, który z ambony trafił do więzienia za obronę...

Kościół

Paulin, który z ambony trafił do więzienia za obronę...

Trzymaliśmy w ramionach świętego

Niedziela Wrocławska

Trzymaliśmy w ramionach świętego

Masakra parafialnej grupy młodzieżowej

Wiadomości

Masakra parafialnej grupy młodzieżowej

Nowenna przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego

Wiara

Nowenna przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego

Panie! Ucz mnie miłości do Eucharystii!

Wiara

Panie! Ucz mnie miłości do Eucharystii!

Co to jest cudzołóstwo? Czy rozwód jest

Wiara

Co to jest cudzołóstwo? Czy rozwód jest "w porządku"?

Przerażające! Program tv prezentuje satanistyczny...

Wiadomości

Przerażające! Program tv prezentuje satanistyczny...